De zomer van 2026 was anders dan anders En dan bedoel ik niet het buitengewoon warme weer.
Eerst even kennismaken: ik ben een biljarter. Niet echt goed, niet echt slecht. Maar wel een met heel veel plezier in het spel. Ik vind het prachtig om daar samen met gelijkgestemden van te genieten. Al vele jaren speel ik bij Boko. Van september tot en met mei spelen we in competitie verband. Dat is
hartstikke leuk. Biljarten is een van de weinige sporten waarin je bij het stijgen van de jaren nog steeds beter kunt gaan presteren. Bij voetbal of tennis is dat uitgesloten. In de zomermaanden ligt de competitie stil. Alle clubleden kunnen dan “vrij” komen spelen bij Boko. Ik vind dat eerlijk gezegd nog gezelliger. De druk van goed moeten presteren is eraf, je hoeft niet beslist op tijd te komen, er zijn minder leden aanwezig en toch is het altijd dubbel gezellig. Want wie dan komt, ja die hoeft niet te komen, nee die wil komen. Dat geeft toch een nog genoeglijker sfeertje.
Maar dat zomerse genoegen leek ons dit jaar door de neus geboord te worden. Boko zou immers tijdelijk gesloten worden om te kunnen verbouwen en verduurzamen. Die dreiging was gelukkig snel van tafel, er werd naar mogelijkheden gezocht om toch te kunnen blijven biljarten. Met succes maar er moesten dan wel enige beperkingen voor lief worden genomen. Deze zomer speelden we nu soms samen met leden van andere clubs die we anders nooit zagen. Best leuk eigenlijk. En we konden niet altijd in de eigen zaal terecht. Dat was ook best leuk eigenlijk, zo zie je nog eens wat anders van de Boko.
Ondertussen werd er om ons heen heel wat afgetimmerd, gemonteerd en geschilderd. Het moet gezegd: in de loop van de weken zagen we eerst een steeds grotere puinhoop ontstaan. Maar daarna begon het toch elke week weer wat meer op te knappen. Het resultaat, zoals ons dat nu ter beschikking staat, dat mag er beslist wezen. Dus: van ons uit geweldig veel complimenten aan alle harde werkers die onder de bezielende leiding van Piet Heijnis er heel veel uren en energie in hebben gestoken. Piet zelf heeft ook niet stilgezeten, hij nam steeds het voortouw. Hij was zo vaak bij Boko te vinden dat ik op enig moment meende dat Piet niet meer bij zijn Ietje woonde, maar zijn bed had opgezet binnen de Boko ….
Het resultaat, het vernieuwde Boko, dat mag er wezen. De biljartzalen zijn erg mooi geworden. De panelen met de schakelaars en de telborden erop bevallen goed. De verlichting boven de tafels is
gemoderniseerd. De isolatie van het gebouw is verbeterd en de airconditioning is compleet vernieuwd.
Boko kan er weer tegen!
Ik denk dat ik namens alle biljarters spreek wanneer ik het bestuur en de ploeg vrijwilligers zeer bedank voor al hun inspanningen. Ook de aannemers hebben mooi werk geleverd en verdienen onze dank.
HULDE – HULDE – HULDE
Achteraf was het dus helemaal niet zo erg dat deze zomermaanden wat anders verliepen dan in
voorgaande jaren. De betrekkelijk kleine beperkingen waren het allemaal zeer wel waard!
Een anonieme biljarter.